Klinik Pilates Nedir

KLİNİK PİLATES NEDİR? VE NASIL YARDIMCI OLABİLİR

Klinik Pilates Nedir

Klinik Pilates Nedir, hareket kontrolüne odaklanan fonksiyonel, hedefe yönelik, bireyselleştirilmiş bir rehabilitasyondur. İlkeler ve yöntem aslen Joseph Pilates tarafından Birinci Dünya Savaşı'nda (I. Dünya Savaşı) yaralı hastaları iyileştirmek için oluşturuldu.
Joseph, Birinci Dünya Savaşı'nda bir hemşireydi ve yatağa bağlı veya işlevsel olarak bozulmuş hastaları rehabilite etmenin yollarını arıyordu, bu nedenle daha sonra Pilates olarak etiketlenecek bir eğitim yaklaşımı tasarladı. Orijinal ilkelerin bir kısmı kalırken, yöntem genellikle yıllar içinde rehabilitasyon ve eğitim için uyarlanmıştır.


Klinik Pilates Nedir

Bu eğitim yöntemi, motor kontrolünü konsantre etme ve iyileştirme yeteneğini ve ayrıca tüm kasların ve tendonların esnekliğini arttırmak için mükemmel olan solunum kontrolü, vücudun ağırlık merkezi ve iyi duruşa odaklanır ve tercihen spesifik Klinik Pilates bilgisi olan fizyoterapistler tarafından yönlendirilmelidir.

Klinik Pilates Faydaları

Medikal Pilates Nedir

Kasları uzatarak ve sıkılaştırarak vücudu germek, güçlendirmek ve dengelemek için tasarlanmış bir egzersiz yöntemidir. Sınıfın odak noktası duruş, temel stabilite, denge, kontrol, güç, esneklik ve nefes almaktır. Bu, vücudunuzun günlük faaliyetlerini yerine getirmesine yardımcı olmakla ve aynı zamanda uzun vadeli faydalar sağlamaktadır.


medikal pilates

Klinik Aletli Pilates Nedir

Klinik Pilates egzersizleri, aletli pilates, vücudun kendisinin ağırlığını kullanarak veya kas güçlendirme sağlayan ve vücut farkındalığını arttıran bu yönteme özgü 9 pilates cihazı yardımıyla yerde gerçekleştirilebilir.